• info@karafarinesabz.com

  • شماره تماس :۵۳۲۲۳۹۸۸ - ۰۶۱

  • ساعت کاری :۹ الی ۱۳ - ۱۷ الی ۲۱

خدمات واردات، صادرات و ترخیص کالا

تحویل کالا از چین و امارت و ارسال به تمامی نقاط کشور

گروه بازرگانی ما خدمات در زمینه های واردات و صادرات، ترخیص کالا از گمرکات خرمشهر، آبادان، اروندکنار، چوئبده و بوشهر را ارائه میدهد.

خدمات واحد بازرگانی کارآفرین سبز

واردات ، صادرات و ترانزیت کالا

برخورداری از تخفیف حقوق ورودی

گمرکات خرمشهر و آبادان ضمن واقع شدن در منطقه آزاد اروند مشمول به ترتیب ۲۵% و ۲۰ % تخفیف سود بازرگانی جهت واردات کالا به سرزمین اصلی برای برخی از کالا ها هستند. برای ورود کالا به منطقه نیز تمامی کالاهای مجاز مشمول ۵ درصد حقوق ورودی و معافیت کامل از پرداخت مالیات و عوارض میباشند.

شرایط واردات کالا به کشور

واردات کالا از طریق قانونی ضوابط خاص خود را دارد و افراد یا واحدهایی که اقدام به واردات کالا می‌کنند باید با شرایط و نحوه این کار آشنایی کافی را داشته باشند. بنا به تعریف واردکننده کالا شخصی حقیقی یا حقوقی است که نسبت به ورود کالاهای مورد مصرف در داخل کشور طبق مجوزهای مربوطه اقدام می‌کند و باید ضمن احترام به مقررات و قانون تجارت کشور خود از مقررات و قانون تجارت کشور فروشنده نیز مطلع باشد. ضمن اینکه برای واردات، داشتن کارت بازرگانی و چنانچه واحد تولیدی باشد، داشتن پروانه بهره‌برداری یا پروانه تولید الزامی است.

کارت بازرگانی

کارت بازرگانی سندی است که به موجب آن می‌توان در صادرات و واردات کالا فعالیت داشت. کارت بازرگانی توسط شعب اتاق بازرگانی و صنایع و معادن ایران در تهران یا شهرستان‌ها، به نام متقاضیان اعم از اشخاص حقیقی و اشخاص حقوقی صادر و پس از تأیید توسط واحد صدور معتبر است.
همچنین ضوابط، شرایط و نحوه تمدید کارت بازرگانی طبق آیین‌نامه اجرایی انجام می‌شود.
بر اساس قوانین، اشخاص و کالاهای زیر نیاز به ارائه کارت بازرگانی ندارند:
- شرکت‌های تعاونی مرزنشینان برای ورود کالاهای مورد نیاز خانواده‌های مرزنشین طبق فهرست مربوطه و به تعداد، مقدار و ارزش تعیین شده.
- ملوانان ایرانی شاغل در شناورهایی که بین سواحل ایران و سایر کشورها در تردد هستند.
- پیله‌وران برای ورود کالاهای قابل ورود مورد نیاز استان خود و استان‌های همجوار در صورت اخذ کارت پیله‌وری.
- کارگران ایرانی شاغل در خارج از کشور در صورت داشتن کارنامه شغل از وزارت کار و امور اجتماعی
- کالاهایی که ورود آنها به تشخیص گمرک برای فروش نیست.
- کالاهای مسافری.
- کالاهایی که از طریق پست وارد می‌شوند (امانات پستی).
- کتب و نشریات داخلی جهت صادرات.

کالای تجاری

کالاهایی که به تشخیص گمرک برای فروش، وارد یا صادر می‌شود، اعم از اینکه به همان شکل یا پس از انجام عملیات تولیدی، تفکیک و بسته‌بندی شده به فروش برسد تجاری تلقی خواهد شد.
با توجه به اینکه تشریفات گمرکی الکترونیکی شده و صاحبان کالا بدون نیاز به حضور فیزیکی می توانند نسبت به اظهار کالای خود در گمرک اقدام‌ کنند، لذا صاحبان کارت‌های بازرگانی یا نمایندگان قانونی آن‌ها می‌توانند با یکبار مراجعه به واحد احراز هویت گمرکات اجرایی نام کاربری و رمز عبور مخصوص خود را دریافت و نسبت به انجام امور گمرکی از طریق سامانه جامع گمرکی و پنجره واحد تجارت فرامرزی اقدام کنند.

ورود کالا از امارات متحده عربی

خدمات واردات کالا

امارات قطب تجاری خلیج فارس

مساحت امارات متحده عربی در حدود 83600 کیلومتر مربع است که تمامی آن خشکی است. امارات از لحاظ وسعت، کشور کوچکی بوده و در رده ی صد و بیست و دومین کشور جهان قرار دارد. ابوظبی پایتخت امارات است و دبی ، شارجه و العین از شهرهای مهم این کشور هستند. این کشور از هفت امیرنشین یا امارت تشکیل شده که عبارتند از ابوظبی، دبی، شارجه، عجمان، ام القوین، راس الخیمه و فجیره. در حدود 40 درصد از جمعیت امارات در ابوظبی و 30 درصد در دوبی زندگی می کنند. 30 درصد دیگر نیز در دیگر شیخ نشینها ساکن هستند. واحد پول این کشور درهم (Dirham or Dhs) می باشد . درحال حاضر یک درهم حدودا ً معادل 1040 تومان می باشد. بیش از 27 منطقه ی آزاد تجاری در امارات وجود دارد: منطقه آزاد جبل علی،فرودگاه دبی، فرودگاه شارجه، حمریه، راس الخیمه که عمده واردات از امارات از این مناطق صورت میگیرد.

تسهیل فرآیند واردات از امارات متحده عربی

به منظور فراهم نمودن بستری مناسب و تسهیل شرایط ورود کالا به کشور، کادر بازرگانی ما قادر است کالای خریداری شده توسط بازرگان را در کشور امارات تحویل گرفته و پس از ترخیص قانونی آن به هر نقطه ای از ایران ارسال نماید. تمامی مسئولیت های مربوط به حمل و ترخیص و تحویل کالا بر عهده این شرکت خواهد بود.

خدمات ما جهت واردات کالا از امارات

کادر بازرگانی و همکاران ما در این بخش اعم از کارشناسان و ترخیص کاران با توجه به سابقه طولانی مدت فعالیت در امور واردات، صادرات و ترخیص کالا در تلاشند تا با پوشش دادن حداکثر خدمات قابل ارائه در زمینه ورود و صدور کالا، نسبت به تسهیل تجارت برای تجار و واردکنندگان کالا گامی هر چند کوچک اما در حد بضاعت و توان خویش بردارند.
تجربه ما و همکاران ما طی سالها فعالیت در زمینه ترخیص کالا از کشور امارات موجب گردیده است تا بتوانیم علاوه بر انجام خریدهای صاحبان کالا از امارات، با مالکان لنج و کشتی هایی که به مقصد آبادان ، خرمشهر، اروند کنار ، چوئبده و ... حمل و نقل کالا را انجام میدهند روابط بسیار نزدیکی داشته که این مهم علاوه بر تضمین سلامت فیزیکی کالا در زمان تخلیه ، بارگیری ، باربندی و حمل و نقل، تأثیر بسزائی نیز در تسریع حمل کالا و تخلیه در بنادر مذکور داشته است.

چنانچه قصد ورود کالا از کشور امارات به ایران را دارید باید موارد ذیل را در نظر داشته باشید:
1- قبل از خرید کالا از تعرفه، مأخذ و ارزش گمرکی کالای مورد نظر مطلع گردید.
2- به یاد داشته باشید که به قیمت خرید کالا در امارات ، هزینه های گمرکی، تخلیه و بارگیری، انبارداری، دستمزد ترخیصکار نیز افزوده خواهد شد.
3- مجوزهای لازم جهت ورود یا ترخیص کالای مد نظرتان را بررسی و درحد امکان از اینکه کالای شما از جهات مختلف موفق به اخذ مجوزهای قانونی میگردد اطمینان حاصل نمایید.
4- چنانچه مراحل ترخیص کالا از امارات و ارسال آن به کشور توسط شخص ثالثی انجام میشود که تاکنون سابقه همکاری با وی را نداشته اید تمامی جوانب احتیاط را در این خصوص رعایت نمایید.
5- حتی المقدور گواهینامه ها و اسنادی که از سوی مؤسسات معتبر در خصوص کیفیت کالای خریداری شده صادر شده است را از فروشنده کالا دریافت نمایید.

چنانچه مایلید مسئولیت و هزینه های حمل و نقل از امارات، تخلیه در گمرکات مقصد، ترخیص کالا و ارسال آن به مقصد انبارهایی که شما تعیین میکنید را به واحد بازرگانی کارآفرین سبز بسپارید از طریق تماس با شماره تلفن های شرکت و یا تنظیم و ارسال فرم تماس با ما اقدام فرمایید.


نمونه قرارداد ترخیص کالا

برای مشاهده یک نمونه از قرارداد ترخیص کالا که فیمابین صاحب کالا یا وارد کننده و ترخیصکار گمرکات منعقد میگردد روی لینک زیر کلیک نمایید. نمونه های دیگری از قراردادهای ترخیص و یا حمل و نقل کالا را میتوانید از بخش مطالب موجود در بانک اطلاعات بازرگانی وبسایت مشاهده نمایید.
‹‹ مشاهده یک نمونه از قرارداد ترخیص کالا ››

مجموعه خدمات بازرگانی ما

خرید کالای وارداتی از امارات

چنانچه برای شما سفر به امارات متحده عربی مقدور نبوده و یا مقرون به صرفه نمیباشد، میتوانید فرآیند خرید کالای مورد نظرتان را به ما بسپارید. پیش فاکتور خرید کالا پیش از هر اقدامی به رؤیت بازرگان خواهد رسید و در صورت موافقت ایشان قرارداد خرید ، حمل و ترخیص کالا با ایشان منعقد میگردد.

ثبت سفارش کالا

ثبت سفارش که در واقع اخذ مجوز ورود کالا از وزارت صمت میباشد بصورت آنلاین و از طریق ورود به سامانه جامع تجارت انجام میشود. ثبت پروفرم و سفارش کالا/خودرو در سامانه  مذکور نیز همچون دوراظهاری یک پروسه کاملاً تخصصی در حوزه بازرگانی محسوب میشود. برای ثبت سفارش کالاهای وارداتی خود با ما تماس بگیرید.

ترخیص خودروهای اروندی

یکی از کالاهای وارداتی پر مخاطب به مناطق آزاد تجاری صنعتی، خودروهایی است که واردات آنها با شرایط و قوانین مناطق آزاد انجام شده و صرفاً مجاز به تردد در محدوده تعیین شده در این مناطق هستند. برای دریافت مشاوره یا ترخیص این قبیل خودروها با ما در تماس باشید.

اخذ مجوزهای قانونی

بسیاری از کالاهای وارداتی نیازمند اخذ مجوزهای ورود و ترخیص هستند که نوع و تعداد این مجوزها بستگی به نوع و تعرفه کالای ورودی دارد. مجوزهای استاندارد،کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، جهاد کشاورزی، بهداشت، انرژی اتمی، مخابرات و ... از جمله این مجوزها میباشند.

ترخیص کالا

ترخیص کالا از گمرکات مستلزم داشتن آگاهی کامل از نحوه انجام تشریفات ترخیص، قوانین و مقررات گمرکی، تعرفه و ارزش کالا، مجوزها و گواهی های لازم، معافیتها، بخشنامه های کلی و داخلی گمرکات و ... دارد و همین امر نیاز صاحبان کالا به ترخیصکاران معتبر و مجرب را افزایش میدهد.

آموزش و مشاوره های بازرگانی

مشاوره ها و آموزشهای بازرگانی و امور گمرکی یکی دیگر از مجموعه خدماتی است که این شرکت ارائه میکند. با توجه به اینکه حوزه تخصصی تعیین شده در مجوز فعالیت کارآفرین سبز بازرگانی و بازاریابی است ، پس با اطمینان خاطر از این خدمات استفاده کنید.

دوراظهاری در پنجره واحد

اظهار کالا به گمرکات در حال حاضر بصورت آنلاین و از طریق ورود به سامانه پنجره واحد تجارت فرامرزی انجام میشود. دوراظهاری یکی از مراحل کاملاً تخصصی تشریفات ترخیص بشمار میآید که با توجه به تغییرات مداوم سامانه و افزوده شدن منوهای جدید نیاز به تسلط کامل در این بخش دارد.

محاسبات حقوق ورودی

مهمترین بخش از هزینه های متعلق به کالای ورودی مربوط به حقوق ورودی کالا، مالیات دارایی و عوارض شهرداریها، عوارض واردات منطقه آزاد در گمرکات مستقر در مناطق آزاد، عوارض متفرقه و ... دارد و محاسبه آن نیاز به تجربه و تسلط کامل جهت شناخت تعرفه و تعیین ارزش گمرکی کالا دارد.

اخذ قبض انبار و ترخیصیه

پرینت قبض انبار الکترونیک، ثبت و واگذاری ترخیصیه، تفکیک بارنامه، معامله قبض انبار دستی و ... در گمرکات حوزه فعالیت ما از جمله دیگر خدمات بازرگانی است که از سوی کارآفرین سبز ارائه میگردد. ترخیصیه توسط شرکتهای کشتیرانی و یا تعاونی های لنجداران صادر میگردد.

صدور کالا به خارج از کشور

جهت صدور کالا به خارج از کشور یا مناطق آزاد ، کلیه عملیات صدور کالا از تحویل در استان محل تولید تا ترخیص و صدور کالا به خارج از کشور از جمله دیگر خدمات گروه بازرگانی کارآفرین سبز است. صادرات کالا از بنادر آبادان و خرمشهر در کوتاه ترین زمان ممکن انجام میشود.

خدمات ترخیص کالاهای صدوری

چنانچه قصد صدور کالا از طریق بنادر و گمرکات استان خوزستان از قبیل گمرکات خرمشهر، آبادان، شلمچه، اروند کنار، چوئبده و نیز از طریق گمرک بوشهر به کشورهای حوزه خلیج و یا سایر کشورها را دارید، میتوانید به تجربه و توان و تلاش ما اعتماد کنید. محدود کردن تعداد گمرکات بعنوان محل فعالیت و خدمات رسانی ما به این دلیل است که تمامی ترخیصکاران در این گمرکات از همکاران دائمی این شرکت بوده و ما نیز صرفاً قادر به تضمین صحت ، دقت و سلامت خدماتی هستیم که خود بر تمامی پروسه تشریفات آن نظارت کامل داشته و ترخیصکاران طرف قرارداد خود را با دقت تمام انتخاب کرده باشیم.
شما چنانچه با گیرنده کالا در خارج از کشور هماهنگی لازم را نموده باشید، پس از موافقت با این شرکت در خصوص نحوه و هزینه انجام خدمات ترخیص کالای صدوری، محموله صادراتی را به گمرک مورد نظر خود ارسال و مدارک لازم را نیز به دفتر این شرکت ارسال مینمائید. به محض رسیدن حامل کالا، مراحل تشریفات ترخیص کالا توسط ترخیصکاران ما آغاز و در حداقل زمان ممکن نسبت به صدور کالای شما اقدام خواهد شد.
برای ممانعت از هرگونه اختلال در روند انجام تشریفات، تمامی مواردی که نیاز به هماهنگی قبلی با صاحب کالا از جمله اخذ مجوزهای لازم جهت صدور کالا را دارند، در مذاکرات و قرارداد فیما بین شرکت و صاحب کالا ذکر شده و مطابق آن نیز عمل خواهد شد.

راه های ارتباط با ما

تماس تلفنی

برای ارتباط با واحد بازرگانی ما با شماره تلفن های ۰۹۳۷۵۰۲۵۵۳۳ و ۰۹۱۶۰۳۱۴۷۵۷ تماس حاصل فرمایید.

ارسال فرم تماس با ما

فرم تماس با ما یکی دیگر از راه های ارتباطی ما با شماست. این فرم در انتهای همین صفحه در دسترس است.

ارسال ایمیل

پاسخ به شما از طریق ایمیل حداکثر یک روز کاری بطول می انجامد. info@karafarinesabz.com

مراجعه حضوری

آدرس دفتر این شرکت را میتوانید جهت مراجعه حضوری از صفحه تماس با ما مشاهده فرمایید.

تماس با ما

آدرس

آدرس :

ایران ، استان خوزستان ، شهر آبادان

تلفکس :

۵۳۲۲۳۹۸۸ - ۰۶۱

تلفن همراه:

۰۹۱۶۰۳۱۴۷۵۷

آدرس ایمیل:

این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

نماد اعتماد

خبرنامه

برای اطلاع از آخرین خبرهای کارآفرین سبز در خبرنامه سایت عضو شوید .
ثبت

کارآفرین سبز