• info@karafarinesabz.com

  • شماره تماس :۵۳۲۲۳۹۸۸ - ۰۶۱

  • ساعت کاری :۹ الی ۱۳ - ۱۷ الی ۲۱

ارائه خدمات آموزشی

آموزشهای کاربردی...

برترین شیوه آموزشی

آموزش کاربردی چیست؟

آموزش های شغلی بصورت کاربردی برای فردی که به دنبال ارتقاء شغلی، مهارت در یک تجارت خاص یا تغییر شغلی است بیش از هر چیز دیگری اهمیت دارد. افراد ممکن است با حضور در سخنرانی ها یا سمپوزیوم ها یا ثبت نام در یک برنامه آموزشی حرفه ای، آموزش شغلی خود را دنبال کنند.

برنامه های آموزش حرفه ای کاربردی به کارآموزان کمک می کند تا در یک رشته خاص، مهارت لازم را از طریق برنامه های آموزشی که دانش ، تجربه و کار عملی را با هم ادغام کرده اند کسب کنند. در مورد ویژگی ها و مزایای برنامه های آموزشی حرفه ای کاربردی در ادامه مطلب بیشتر بدانید.

مرور اجمالی بر آموزش حرفه ای کاربردی

برنامه های آموزش حرفه ای کاربردی، فرصت های آموزشی برای افرادی است که میخواهند با کسب دانش کاربردی در حرفه ای که فعالیت خود را در آن آغاز کرده اند تخصص بیشتری کسب کنند و از نظر شغلی ارتقاء یابند و یا اینکه با یادگیری مهارت های لازم برای تجارت در یک زمینه خاص فعالیت خود را آغاز کنند و یا برای تغییر شغلی به این برنامه ها نیازمندند. این آموزش ها در زمینه های مختلف ارائه می شوند و شامل دوره های کوتاه مدت و بلند مدت آموزشی هستند. برنامه های کوتاه مدت ممکن است به سادگی از یک سری سخنرانی ها یا کارگاه های آموزشی تشکیل شده و در کمتر از 3 ماه کامل شوند.

برنامه های بلند مدت مهارت های پیشرفته تر را آموزش می دهند و جزئیات بیشتری نسبت به برنامه های کوتاه مدت، ارائه میکنند واغلب منجر به صدور گواهینامه ها یا مدارک پایان دوره از مؤسسات یا آکادمی های معتبر در این زمینه می شوند. برنامه های درازمدت ممکن است بسته به حوزه مورد نیاز، طی 11 ماه یا بیشتر تکمیل شوند.

مزایا

آموزش های حرفه ای کاربردی به طور کلی مقرون به صرفه تر از آموزش های سنتی دانشگاهی است. بعضی از کارفرمایان می توانند بدون هیچ هزینه ای به کارکنان خود آموزش دهند. اگرچه دانشگاه های مختلف در کشور اعم از دولتی، آزاد، پیام نور و ... بعلت صدور مدارک معتبر از استقبال خوبی برخوردارند ولی آمار افراد فارغ التحصیل شاغل در شرکتها، سازمانها ، ادارات و غیره نشان میدهد در نهادهایی که استخدام براساس صلاحیت و شایستگی فرد مبتنی است، شانس استخدام شدن کسانی که در زمینه ای خاص تبحر دارند و عملاً قادر به انجام حرفه ی مورد نظر با اتکاء بر دانش کاربردی و تخصص خود هستند بسیار بیشتر از کسانی است که مدارک و مدارج بالا دارند ولی از نظر تجربی و عملی در زمینه ای که آموزش دیده اند مهارت نداشته و مجبورند با حقوق و مزایای بسیار ناچیز و صرفاً برای کسب تجربه و فراگیری کار بصورت عملی مشغول به فعالیت شوند.

در کشور، به جز برخی مراکز آموزشی، دانشگاه علمی کاربردی با همین هدف تأسیس و شروع به فعالیت نموده است. مراکز آموزش کاربردی و دانشگاه علمی کاربردی با هدف ترکیب دانش و کار عملی سعی بر کاربردی نمودن دوره های آموزشی خود دارند و این شیوه آموزشی یقیناً نسبت به شیوه های متداول آموزشی موفق تر عمل میکند.

این نوع برنامه به دانشجویان و کارآموزان اجازه می دهد که دوره های آموزشی را بر اساس اهداف شغلی خود بدون تحصیلات عمومی و یا کلاس های غیر مرتبط انتخاب کنند، در نتیجه صرفه جویی در وقت و پول در این شیوه ی آموزشی از مزایای آن محسوب میشود.

آدرس

آدرس :

ایران ، استان خوزستان ، شهر آبادان

تلفکس :

۵۳۲۲۳۹۸۸ - ۰۶۱

تلفن همراه:

۰۹۱۶۰۳۱۴۷۵۷

آدرس ایمیل:

این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

نماد اعتماد

خبرنامه

برای اطلاع از آخرین خبرهای کارآفرین سبز در خبرنامه سایت عضو شوید .
ثبت

کارآفرین سبز